Islamofobia

Zdarza się, że słucham w aucie Radia Maryja. Podobno warto wroga poznać. W moim przypadku raczej chodzi o ciekawość. Zrozumienie odmiennych poglądów było zawsze dla mnie priorytetem. Jeden z telefonów podczas porannej audycji zmotywował mnie do ponownego zajęcia stanowiska w sprawie imigrantów. A właściwie najpowszechniejszego wśród nich wyznania.

Słuchaczka podzieliła się ciekawą teorią spiskową. Mianowicie, kryzys imigracyjny jest tylko elementem szerszego planu. Prominentni politycy Unii Europejskiej planują przejąć władzę z rąk rządów narodowych i stworzyć nowe państwo. Obejmowałoby teren całego kontynentu i oczywiście utożsamiałoby wszystko czemu sprzeciwia konserwatywna stacja radiowa. Przybysze ze wschodu mają wykorzenić kultury narodowe i stworzyć podstawę nowego ładu. Miła starsza Pani pochwaliła się, że startuje z czwartego miejsca do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Żałuję, że nie zapamiętałem jej imienia, więc wierzyć musicie mi na słowo. Ludzie, którzy potrzebują łatwych wyjaśnień uwierzą w takie bzdury.

Jej głos jest kroplą w morzu pomyj jakie prawicowe media wylewają na muzułmanów. Przykładów dostarcza fronda.pl. Obraz islamu według tego portalu to stara tradycja pedofilii, skrzyżowana z powszechnym homoseksualizmem i żądza krwii niewiernych. Taki wizerunek jest kłamliwy i niesprawiedliwy. Żadna z tych cech nie jest obca innym religiom, wierzeniom i poglądom. Zgodzić się można, że źle postępują ludzie, ale w Torze, Ewangelii i Koranie znajdziemy tylko wyrastającą z jednego źródła miłość do innego człowieka i pokorę wobec Boga.

Szczególne oburzenie wzbudził we mnie artykuł mówiący, że muzułmanie mają wpisane w tradycje seksualne nękanie dzieci. Fronda powinna się skupić na piętnowaniu pedofilii na swoim podwórku.

 

CIĄG DALSZY:

Szariat

5 Powodów za przyjęciem uchodźców

Dżihad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *