Schlussel to głos milionów Żydów

Diebbie Schlussel napisała niedawno, że co najmniej połowa wszystkich ofiar Holocaustu zginęła z rąk polskich. Ta puszczona w świat wiadomość, to największe kłamstwo jakim można oczernić Polaków od ’45 roku. Nie ma nic bardziej haniebnego niż zrzucanie na nas odpowiedzialności za tą zbrodnię, popełnioną przez Niemców.

Znana konserwatywna blogerka nie jest jest jednak osamotniona w swym poglądzie. Ona jest tylko głośnym głosem wielu milionów Żydów, którzy uważają, że to Polacy przede wszystkim, mają krew na rękach ich przodków. Ten niekorzystny stereotyp Polaka antysemity, a jednocześnie sprawcy Holocaustu ma już długą historie. Powstał i utrwalił się w czasach IIRP. Antysemityzm był problemem, szczególnie w latach 1935-1937, kiedy to napięte stosunki między niechcącymi asymilacji Żydami a dużą częścią Polaków, doprowadziły do krwawego rozwiązywania lokalnych sporów. W prowokowaniu masakr pomagali często sami Żydzi, którzy mordowali Polaków (były to jednak czyny kryminalne, a nie morderstwa na tle etnicznym), co wywoływało w lokalnych społecznościach wściekłość, tak było m.in. w Przytyku czy w Brześciu, gdzie zginęło 97 Żydów, a ok. 500 odniosło obrażenia. Celem przemocy były wielokrotnie żydowskie sklepy, z których wiele zostało splądrowanych. Skrajna prawica ogłosiła bojkot ekonomiczny Żydów (swój do swego po swoje). Potem przyszła komuna. Problem antysemityzmu się nie zakończył, czego kulminacją były lata 1968 – 1970, kiedy to z Polski wyrzucono kolejne 20 tyś Żydów, oraz usunięto ich ze struktur partii, uczelni i wszelkich wyższych posad w instytucjach publicznych.

Tyle jeśli chodzi o fakty, które mogą nas obciążać w oczach Izraela. Polacy czynili okropne rzeczy względem diaspory żydowskiej, ale w Europie nie byliśmy odosobnionym przypadkiem. Na całym kontynencie antysemityzm był silny, Polska nie przodowała w tym niechlubnym trendzie.
Natomiast w ratowaniu Żydów nie mieliśmy sobie równych w całej Europie. Polacy pomagali Żydom uniknąć śmierci całą II Wojnę Światową i świadectwo tych Polaków, którzy pomimo groźby utraty życia ratowali, powinno być dla nas ciągle nagłaśnianą chlubą i podstawą naszych wiezi między Polakami a Izraelczykami i Żydami na obczyźnie.

Debbie Schlussel twierdzi, że Polacy pracowali w Auschwitz. To totalna bzdura i kłamstwo. Współpraca Polaków z Niemcami w naszym kraju układała się najgorzej ze wszystkich okupowanych państw. Nie byliśmy kolaborancką Norwegią, Danią, Holandią, Belgią czy południową Francją. Nam z Niemcami było zawsze nie po drodze, przede wszystkim dlatego, że byliśmy drugim po Żydach narodem „do usunięcia”. Twierdzenie, że Polacy masowo kolaborowali z nazistami i pomagali w mordowaniu Żydów, jest ogromnym historycznym nadużyciem niezgodnym z obecnie posiadaną wiedzą historyczną.
Na zarzuty wobec polskiej policji, rzekomo pomagającej w pogromie mogę odpowiedzieć, że jej struktury na terenach anektowanych przez II Rzeszę i ZSRR zostały całkowicie rozwiązane, a większość funkcjonariuszy zostało aresztowanych. Jedynie w Generalnym Gubernatorstwie działała pomocnicza formacja złożona z byłej policji, lecz działała tylko na poziomie powiatu i była całkowicie kontrolowana przez polskie podziemie.

Krytyka wobec Debbie Schlussel powinna być głośna, ale też merytoryczna. Polska powinna wykorzystać tą nadażającą się okazje do dyskusji tak, by jak najwięcej ludzi mogło dowiedzieć się jak to było naprawdę, a nie tylko żyła przesądami, półprawdami i stereotypami. Oczekiwał bym ze strony władz Polski zdecydowanej reakcji na słowa dziennikarki. Tylko poprzez otwartą dyskusję nad faktami możemy walczyć z tego typu wypowiedziami, które będą się pojawiać jeszcze gługo. Miliony Żydów żyje w przeświadczeniu, że Polacy ich nienawidzą, a tak być nie wpoinno. Państwo polskie niech podejmie z tym walkę.

2 komentarze

  1. Kompletna bzdura – Schlussel jest bardzo krtyycznie oceniana przez zdecydowaną większość środowisk żydowskich (i w USA i gdzie indziej), uchodzi wśród nich za „oszołoma”. Jej głos to raczej głos skrajnej prawicy amerykańskiej (w kwestii szczegółów zapraszam do wczorajszego wpisu @ślepowida i mojego pod nim uzupełnienua.

  2. W II wojnie światowej zginęło sześć milionów Polaków, w tym trzy miliony narodowości żydowskiej, ale wciąż Polaków, naszych rodaków. Pewnie, że byli w Polsce szmalcownicy i inne szumowiny, w tym niektórzy partyzanci, ale był to niewielki odsetek; I tak zbyt duży ale niewielki. Poza tym Polska była krajem, w którym za pomoc Żydom karano śmiercią. A zarzucanie Polakom i Polsce winy za zagładę Żydów to po prostu kłamstwo, chamskie i ordynarne, nie mające poparcia w historii. Inaczej jak wytłumaczyć, że połowa Sprawiedliwych wśród narodów świata to Polacy? A Debbie Schlussel jest po prostu chora z nienawiści, zaślepiona furią, którą obraca przeciwko wszystkim, którzy nie są WASPami albo nie mają żydowskich korzeni. Debbie Schlussel sama jest walczącą rasistką, wystarczy poczytać jej komentarze jakie wygłasza. Dodatkowo oddaje przysługę Niemcom, rozmywając odpowiedzialność. Dziwne jest, że nie zauważa jak rząd amerykański odmówił azylu Żydom uciekającym z III Rzeszy, nie widzi jak Francuzi robili obławy na Żydów, jakie były pogromy np. na Ukrainie. O tym jakoś nie wspomina. Dziwnie tez zapomina o metodach i sposobach walki stosowanych przez Izrael. Ciekawe, że nie upomina się o Kurdów zwalczanych przez różne państwa-w tym sojuszników USA, tylko za swoją narodowość. Debbie Schlussel znalazła łatwy cel by przypomnieć o sobie w mediach i znaleźć sobie wroga, a raczej ofiarę. Jej obrażanie Polski jest przy okazji kłamstwem oświęcimskim i nie powinno jej być puszczone płazem, bo kolejny raz fałszuje historię. Innych internautów proszę, aby nie odnosili się obraźliwie do narodowości Debbie Schlussel, bo to tylko dodatkowy dla niej argument.
    Na marginesie, nie chcę wyolbrzymiać znaczenia wpisów tej kobiety, ale zdanie po zdaniu, wypowiedź po wypowiedzi tak budują nam opinię na świecie. A co robię z tym nasze elity? Jak protestują,jak walczy dyplomacja i wymiar sprawiedliwości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *