Zero tolerancji dla rasizmu prezenterów ESKI

 Postawa rasistowska  jest tak stara jak stara jest ludzkość. Rasizm jako zespół poglądów, według, których istnieją rasy wyższe i niższe człowieka a opierająca się o teorię, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne, powstała trochę później. Jej teoretycy najaktywniej działali w wieku XIX, a cały wiek XX, możemy chyba nazwać „wiekiem rasizmu”. Lecz nie pora na przypominanie sobie historycznych wydarzeń. O skutkach jakie ze sobą niesie rasizm każdy z nas dobrze wie, dlatego trzeba mieć dla niego zero tolerancji.

W obecnych czasach gdy społeczeństwa wielu krajów już są albo dopiero będą multikulturowe, problem rasizmu wraca. Ktoś może spytać, ale dlaczego my mamy szanować innych u nas, jeśli gdy gdzie indziej na świecie Europejczycy są znieważani ? Odpowiedź jest oczywiście banalna. Jeśli zbudujemy tolerancyjne społeczeństwo tu w Europie, oszczędzi nam to problemów wiążących się z różnicami kulturowymi i zabezpieczy przed wybuchami przemocy w przyszłości.
Możemy się tutaj wzorować na społeczeństwie amerykańskim, które jest narodem bardzo zróżnicowanym, ale solidarnym i dumnym ze swojego kraju. Oczywiście używam tutaj ogromnego uogólnienia, ale patriotyzm Amerykanów z własnego doświadczenia wiem, jest bardzo silny.

Dzisiaj do warszawskiego sądu trafił akt oskarżenia wobec prezenterów radia Eska Rock: Jakuba W. i Michała F. dotyczący publicznego znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. To bezprecedensowa sprawa, w której tak znani celebryci będą musieli odpowiadać za swoje rasistowskie „teksty”.
Panowie są oskarżeni o znieważenie osoby ze względu na jej przynależność rasową i narodową.
Za to co zrobili grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
To dotkilwa kara, a jeśli sąd będzie surowy, może być świadkami bardzo ciekawego wydarzenia. Celebryci posadzeni za kratki za rasizm. Przestroga na przyszłość i mam nadzieje lekcja, którą odrobią wszystkie polskie elity oraz cały przemysł rozrywkowy.

Nie powinno być pobłażania za znieważenie. Niezależnie czy ktoś jest znaną twarzą czy nie. Liczę na sprawiedliwy wyrok, który wynagrodzi panu Alvinowi krzywde i będzie sygnałem dla świata, że w naszym kraju na takie rzeczy nie ma miejsca.

1 Comment

  1. Mamy sie uczyc tolerancji… do wyskow tez, by nie bylo epidemii…a pokazowka wiezienna to tez wyskok, gdzie Tatarzyn kozaka trzyma lecz i kozak tatarzyna chwycil…. Kara taka, ktora resocjalizuje..?… Krzywdy nie da sie wynagrodzic..no chyba, ze sie zaprzyjaznia… 🙂 A to chyba nie przez osadzanie w wiezieniu, raczej spoleczne godziny pracy na rzecz osob, ktore solidaryzowaly sie z poskodowanym…. Swiat ma naprawde wystarczajaca ilosc sygnalow o karach, raczej skupmy sie na przyblizaniu, ze nie taki diabel straszny jak go maluja ( diabel, nie ten biblijny, ten co oznaczamy niewiadoma)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *