Palikot na uwięzi. Broń „na razie” pod kontrolą.

OD czasu kiedy Palikot wygrażał się , że założy własną partię minęło już trochę czasu …

Palikot daje właśnie dowód na to, że jego działania są w większości spowodowane od górnym poleceniem najwyższych władz Platformy. PO wie jak umiejętnie manipulować mediami i potrafi wykorzystać każdą słabość PiSu. Narzędziem do manipulowania mediami może być tylko osoba wyraźna, nie tyle charyzmatyczna, co oryginalna i wydająca się alternatywą dla obecnego układu sił. Taką osobą jest potencjalnie Palikot, wypromowany przez popkulturę na jedynego politycznego-outsidera, który wolnością słowa włada jak najostrzejszą bronią. Przed 10 kwietnia Palikot "torturował" prezydenta, po 10 kwietnia Palikot wyczekał idealny moment, kiedy emocje opadały, zaczął atakować PiS za używanie katastrofy do swoich politycznych celów, nie raz negując samą moralną lekcje po tej tragedii. Później w czasie kampanii prezydenckiej zręcznie mówił to na co "wpadka" Komorowski nie mógł sobie pozwolić. Po kampanii prezydenckiej chociaż część PO zrozumiała, że Janusz "Kałach" Palikot, może i jest receptą na obniżanie notowań partii opozycyjnej, ale sam jest najlepszym przykładem jakie wady ma demokracja i jacyś odpowiedzialni ludzie w PO to na reszcie zrozumieli. Palikot nigdy przedtem nie był tak atakowany we własnej partii. Odgrażał się, że jeśli PO nie skręci w lewo, będzie musiał odejść i założy własną partię, bazującą na elektoracie LEWICOWYM !. Bądźmy szczerzy … czy ktokolwiek z nas potrafi określić poglądy pana Palikota ? Jego poglądy nie są wiarygodne, bo on nigdy nie udzielał się w merytorycznej dyskusji. Nawet lewica nie jest tak glupia by dać się mu omamić, nie ma szans by jego partia osiągnęła więcej niż 3%, tego zdania jest z resztą większość ekspertów. Po różnych zawirowaniach przyszedł czas na niepokoje w szeregach PiSu. Teraz gdzie jest Palikot ? Nie ma go, ale wróci niedługo z nowym arsenałem gotowych afer i newsów do dzienników i wiadomości.

2 komentarze

  1. Przecież to nieprawda – i nie idzie mi o ocenę Palikota, lecz o gołe fakty. "Nie ma go"? Wręcz przeciwnie – organizuje kongres Ruchu Poparcia Palikota, przewidziany na 2 października i z tego, co wiem, cieszący się sporym zainteresowaniem. Oczywiście, niekoniecznie przełoży sie to na realne poparcie polityczne, ale aktywność Palikota jest bardzo duża.
    Nieprawdą też jest, że trudno poznać prawdziwe poglądy palikota. Wyłożył je bardzo jasno choćby w książce "Pop-polityka". I znów – możnasię z tym zgadzać lub nie, ale daj Boże czołowym polskim politykom, żeby potrafili sw3oje poglądy wyrażać tak klarownie.

  2. Nie twierdzę, że nie jest aktywny, tylko twierdzę, że nie ma go tak często w mediach jak w wyżej opisanych prze ze mnie sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *